CS: GO Bomba Rehberi

CS: GO’daki birçok yenilik, yardımcı elemanların geliştirilmesini değil, silah geliştirmeyi amaçlamaktadır. Güçlü bir silaha sahip olmak kesinlikle önemli olsa da, takımınızı kazanmak için yardımcı elemanların kullanılması kritik öneme sahiptir. Bu yazıda size Counter-Strike: Global Offensive’deki her türlü el bombası hakkında bilgi vereceğiz ve faydalarını ve bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi açıklayacağız.

Flashbang

Flashbang’ı bıraktığınızda, onu görmeyi başaran herkesi rahatsız eder ve kör eder. Her oyuncu aynı anda iki el bombası alabilir. Ancak Flashbang’ın kendisini yenen oyuncuyu ve takım arkadaşlarını etkilediğini unutmayın.

Silahın etkileri rakibinizin ne kadar yakın olduğuna bağlıdır. Eğer rakibiniz ona yakınsa, 2 saniye boyunca toplam körlük de dahil olmak üzere 5 saniye boyunca kör edebilir. Aslında, rakip ne kadar uzak olursa, etki o kadar zayıf olur. Eğer T tarafındaysanız ve bomba bölgesine girmeniz gerekiyorsa, bomba bölgesine bir Flash patlaması atmalı ve daha sonra kendinizi mermilerden korumak için acele etmelisiniz.

Sis bombası

CS: GO sis veya duman bombası, oyuncular arasında oldukça popülerdir. Onları CT tarafına yerleştirirseniz, Ts’nın bomba alanına girmesini önleyebilir ve rakiplerinizi haritanın başka bir yerine yönelmeye zorlayabilirsiniz. Alternatif olarak, bir bomba bölgesini T tarafındaki dumanlarla izole edebilirsiniz. Ts’nın bomba bölgesini ele geçirmek çok daha kolay olacaktır.

Silahın yarattığı etki 18 saniye sürüyor. Sis bombası bir bomba sahasına girişleri engellemek için kullanılabilecek puslu bir gri duman duvarı oluşturur. Yine de, dumanın içinden geçmek tavsiye edilmese de, silahınız düşmanınız tarafından görülebilecektir. Onları tespit etme şansına sahip olmadan önce rakip takım tarafından seçilmeye daha açık hale gelirsiniz. Sis bombasını takım arkadaşlarınızla birlikte kullanmak çok daha etkili olacaktır.

Patlayıcı Bomba

Bu tür bir silah yakındaki düşmanları yok ederek küçük bir patlamaya neden olur. Bunun neden olduğu etki, düşmandan patlamaya kadar olan mesafeye bağlıdır. Patlamaya ne kadar yakın olursanız, düşmanınız o kadar çok hasar verir. Ancak, rakibiniz ne kadar yakın olursa olsun, onu bir el bombasıyla öldüremezsiniz. Tabii ki, hayatı düşükse bu mümkündür.

Ekipman çeşitli şekillerde kullanılabilir. Bunlardan biri düşmanlarınızı takım arkadaşları ile terk etmektir. Ya da rakiplerinizi korumak için 1’e 1 senaryo için silahlarınızı gizleyebilirsiniz.

Molotof

Molotof, hem saldırı hem de savunma için kullanılabilir, çünkü bunlar bombanın girişindeki çeşitli yüzeylerden yansıtılabilir. Böyle güçlü bir silah, gözden uzak olan köşeleri temizleyebilir veya patlama alanına girişi engelleyebilir.

Başka bir seçenek, rakiplerin bombayı etkisiz hale getirmesini önlemek için bomba atmaktır. Bir el bombası atmadan önce el bombalarının nasıl çalıştığını bilmeniz gerektiğini unutmayın. Eğer yere atarsanız kırılacak ve alev bu alana yayılacaktır. Ayrıca çökmeden önce daha fazla hareket etmek için duvarlardan atlayabilirler.

Kışkırtıcı Bombalar bir alanı engellemek ve düşmanın içinden geçmesini engellemek için kullanılabilir. T eşdeğerleri gibi, bu tür silahlar aynı miktarda hasar verir ve aynı süreye sahiptir. Ayrıca duvarlardan atlayabilirler ve bu el bombalarının yaydığı ateş, iyi kurulmuş bir duman bombasıyla hızla yok edilebilir.

Decoy Bombası

Çığırtkan Bomba’nın ana hedefi düşman ekibini rahatsız etmektir. 15 saniye boyunca oyuncunun en güçlü silahının sesini çıkarır. Bu 15 saniyeden sonra el bombası patlayacak ve en yakın düşmanları yok edecek.

Bu silahı kullanmanın en etkili yollarından biri, düşmanı el bombası attığını düşünmesi için kandırmaktır. Başka bir seçenek, ekibiniz yolu engellemek için bir duman bombası kullandığında yararlıdır. Rakiplerinizi, yemi dumana atarak bölgeye girdiğinize inandırabilirsiniz.

El bombaları çok yaygındır, ancak CS: GO’da gözden kaçan ekipmanlardır. Düzgün kullanıldığında, karakterinizin hayatını kurtarabilir ve sizi zafere götürebilirler. Becerilerinizi geliştirmek için silahları etkili bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir.

En iyi CS: GO stratejileri ve en son eSpor haberleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi takip etmeye devam edin.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.