Poker’de Para Yönetimi Nasıl Yapılmalı ?

Banknotların dikkatli yönetimi, oyun seviyesinden bağımsız olarak başarılı bir oyuncu için hayati bir beceridir. İşte pokerin olabildiğince eğlenceli hale gelmesine yardımcı olabilecek bir bankayı yönetmek için bazı ipuçları.

Poker Bankroll Nedir ?

Poker oyuncuları sık sık “para” terimini duydular. “Bankroll” terimi sadece poker oynamak için ayırdığınız para miktarını ifade eder. Bu, hayatınızdaki diğer tüm finansmanlardan ayrıdır.

Bankanız ne kadar büyük olursa olsun, onları kaybetme riski her zaman vardır ve bu günlük finansal yükümlülüklerinizi etkilememelidir. Bu riski en aza indirmek için iyi bir banka ve para yönetimi gereklidir.

Poker’de Para Yönetiminin Temel Kuralları

Asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla para için oynamayın

Bu en önemli kuraldır. Her eli mükemmel oynasanız bile, poker oynayarak her zaman para kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, poker masasından uzaklaşmanıza neden olabilecek mali zorluklara neden olabilecek para miktarını ASLA riske atmamalısınız. Aynı şekilde, asla bir turnuvaya veya bir masaya katılmamalısınız. İstediğiniz zaman paranızın küçük bir kısmı ile oturun.

Hedeflerinizin Farkında Olun

Genel olarak konuşursak, poker oyuncuları her bir oyunda farklı beklenti ve hedefleri olan üç gruba ayrılır. Pokerden ne istediğine karar vermen ve amaçlarına ulaşmak için doğru seviyeyi seçmen çok önemli.

  • Rekreasyon oyuncuları çoğunlukla eğlence için oynuyor ve pokerin yanı sıra başka gelir kaynaklarına sahipler. Paralarını kaybederlerse, normal gelir kaynaklarından taze para ile finanse edebilirler.
  • Ciddi oyuncular iyi ve karlı oyunculardır ancak gelirleri için yalnızca pokere bağımlı değillerdir. Poker hesaplarını kaybederlerse dünyanın sonu değil, ama acıtacaktır.
  • Profesyonel oyuncular pokere tek gelir kaynağı olarak güvenirler. Tüm hesaplarını kaybetmeyi göze alamazlar, çünkü bu onların işini kaybedecekleri anlamına gelir. Bu nedenle en katı banka yönetimi tekniklerini kullanmaları gerekir.

Turnuvalar ve çok masalı turnuvalar veya sabit bir limite sahip Texas Hold’em oynarsanız, para yatırma gereksinimleri için iyi bir kural hazırlanmıştır. Bir eğlence oyuncusuysanız, aynı anda bankanızın yüzde 10’undan fazlasını riske atmayın. 100 $ ‘lık bir bankanız varsa, 10 $’ dan fazla para yatırma turnuvasına katılmamalı veya bu tutarı aşan bir masada oturmamalısınız. Ciddi ve profesyonel oyuncular için hesap kısıtlamaları daha da zordur.

Çok yüksek olduğunu düşündüğünüz bir limitle oynamaya başlarsanız, oynamaya devam edebilseniz bile durmalısınız. Bu gibi durumlarda, endişelenmek kolaydır, bu da oyundan zevk almanızı ve yanlış kararlar vermenizi sağlayabilir. Yetenekli bir poker oyuncusu sadece kendini rahat hissettiği ölçüde oynar.

Harika bir strateji ile oynasanız bile, bazen kayıp bir el ile karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bazen yanlış bir şey yapmadığınızı düşündüğünüz dönemler yaşayabilirsiniz. Ancak, yukarıdaki kurallara ve tavsiyelere uyursanız, poker bahislerinizin iniş ve çıkışlarından en az hasarla öne çıkabilirsiniz.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.